Медовий квас

Книга «Медовий квас» описує технологію виготовлення квасу на основі меду.

У книзі розглянуто питання виготовлення медового квасу, як нового продукту бджільництва. Описані, як класична теорія квасоваріння, так і питання виготовлення квасу на основі меду. Надані всі схеми підготовки квасного сусла. Показано користь медового квасу для здоров’я людини.

Це перша в світі книга про виготовлення квасу на основі меду.

Для широкого кола пасічників і читачів, які цікавляться питаннями медоваріння і квасоваріння.

Важливу роль у харчуванні людини відіграють так звані безалкогольні і слабоалкогольні  напої. Напої людина вживає протягом всього свого життя, надаючи перевагу певним напоям в залежності від своїх смаків, національних традицій, моди, рекомендацій медицини, реклами, пропозицій закладів громадського харчування. До безалкогольних можна віднести напої, такі як: кава, чай, компот, узвар, мінеральна вода, бутильована питна вода, молочні і кисломолочні напої, енергетики для водіїв, кваси і чимало інших.

В країнах з розвиненою економікою спостерігається високий рівень споживання легких, безалкогольних напоїв, напроти з пониженням рівня життя споживання легких напоїв падає, оскільки від них через бідність і економію відмовляються в першу чергу. Виробництво безалкогольних напоїв є порівняно простим і попит на подібну продукцію задовольняється так само легко, самі напої при цьому порівняно недорогі. Торгівля легко задовольняє попит на будь-яку безалкоголку.  Виникають питання –  чому не росте споживання безалкогольних напоїв, чому в такому випадку є необхідність виготовлення напоїв, зокрема квасу, в домашніх умовах і ще й кустарним способом?

Справа в тому, що харчова промисловість в погоні за удосконаленням виробництва, зниженням собівартості і можливо ще з деяких причин нам невідомих, значно спрощує технологію виробництва і замінює натуральні продукти на синтетичні. Так, напій під назвою «квас», що пропонує торгова мережа, насправді таким не є. Це просто водний розчин відповідних хімікатів, часто не завжди безпечний для споживача, що не має нічого спільного з продуктом ферментації під назвою квас. Зрозуміло, що такий продукт не має тих споживчих якостей, які йому приписують і  які притаманні квасу. Це не є здоровий продукт, аналогічний квасу. В таких умовах ми пропонуємо пасічнику виготовляти зовсім новий продукт – медовий квас. Поняття – новий продукт – дещо відносне. Звичайно мед і раніше використовували при виробництві медових напоїв досить широко, в тому числі і при виробництві квасу. Тим не менше, зібрана автором інформація, а також власні напрацювання в технології квасоваріння на основі меду дозволить читачу подивитися по новому на можливість зварити натуральний продукт – медовий квас в домашніх умовах, і належно оцінити всі його достоїнства і користь для здоров’я.

Технологія медового квасу проста, в порівнянні з такою на основі житнього солоду. Зварити медовий квас – це легко і швидко. Сподіваюся, що моя книга допоможе читачу освоїти подібні технології без проблем.

Виготовлення пасічником легких напоїв типу медового квасу дозволить йому урізноманітнити продукцію власної пасіки, дати споживачу дешевий і корисний напій, що полегшить вихід на ринок і підвищить рентабельність його пасіки.