Карпатська гірська бджола

2022 рік

Карпатські бджоли

В міжнародній періодиці немає статей про раси наших бджіл. Недавня поява статті про карпатку в American Bee Journal (ABJ) під назвою “Карпатська гірська бджола” за липень 2022-го року - приємний виняток. Авторка статті Елісон МакАфі — дослідниця з Канади. З основними положеннями статті маю намір познайомити наших пасічників.

Памʼяті Олександра Комісара

2022 рік

Імена у бджільництві

Середина бджолярського сезону. Цвіте липа. Гуде пасіка. Рояться бджоли. Але Саша всього цього вже не побачить. Олександр Комісар, наш відомий вчений, кандидат біологічних наук, бджоляр, почесний пасічник України, маткар, журналіст, автор книжок, пішов із земного життя 16 червня 2022 року в Києві. З його відходом закінчилася ціла епоха в нашому бджільництві.

Узурпація гнізда — як четвертий спосіб заміни матки в сімʼї медоносних бджіл

2022 рік

Поведінка бджіл

Відкрити новий спосіб заміни матки? Це звучить дещо несподівано, оскільки заміна бджолиної матки в гнізді - це рутинна операція, яка виконується кожним пасічником, ситуація добре вивчена в теоретичному плані, біологія цього процесу загальновідома, і якихось нових відкриттів в цьому питанні на науковому рівні важко очікувати.

Травень без коси

2022 рік

Медоносні рослини

Не скошуючи траву в травні і даючи цвісти кульбабам, конюшині та іншим квітам, люди створюють середовище для запилювачів, включаючи медоносних бджіл та інші види. Подібний захід — громадська екологічна ініціатива, яка набуває популярності у США.

Два мільйони вуликів бджіл для запилення мигдалю в Каліфорнії

2022 рік

Бджолозапилення

Останнім часом до Каліфорнії для запилення мигдалю щороку завозять 2 мільйони вуликів. Площа садів із дерев мигдалю в Каліфорнії складає 1,5 мільйона акрів або 600 тис. га, і щовесни всі ці площі необхідно запилювати. Каліфорнія є лідером у світі за виробництвом горіхів мигдалю.

Бджоли, що їдять м'ясо

2022 рік

Новини науки

Бджоли, що харчуються м'ясом, відмовилися від пилку заради гнилого м'яса. Дивний вид тропічних бджіл еволюціонував так, що почав їсти м’ясо мертвих тварин. Всього в світі виявлено і описано близько 25 тисяч видів бджіл. Один із них - грифові бджоли харчуються м’ясом мертвих тварин замість пилку.

Чому все більше пасічників в США зимують своїх бджіл в холодних приміщеннях?

2022 рік

Зимівля

Все більше і більше американських бджолярів починають поміщати своїх бджіл в зимівники ще з осені, для їх зимівлі в приміщенні. Хоча пасічники Канади це робили протягом десятиліть, популярність практики зимівлі бджіл в приміщенні в США виникла порівняно нещодавно.

Яких бджіл розводять у США?

2022 рік

Селекція бджіл

В одній із попередніх статей по селекції бджіл ми показали, що кращі для розведення бджоли завжди місцеві. Але медоносна бджола, як вид, є аборигенною для Європи, Африки і Близького Сходу, це її ареал. Як вибрати кращу расу бджіл для місцевості, де бджоли природним шляхом поширені не були? Розглянемо це питання на прикладі США, оскільки їх досвід досить повчальний.

Аналіз ринку репродуктивного матеріалу бджільництва в країнах Євросоюзу

2022 рік

Пакетне бджільництво

В рамках роботи пілотного проекту по варроарезистентним бджолам в комерційному бджільництві Євросоюзу науковим колективом EurBeST був проведений економічний аналіз стану ринку репродуктивного матеріалу (матки, пакети, нуклеуси, рої) в бджільництві країн ЄС.

Пілотний проект по дослідженню варроарезистентних бджіл в комерційному бджільництві Євросоюзу - EurBeST

2022 рік

Селекція бджіл

Маю на меті познайомити читача з одним з наймасштабніших наукових проектів в європейському бджільництві останніх років. Термін EurBeST (European Bee Selection Team = EurBeST) означає: Європейська команда по селекції бджіл.

Статей: 10 з 15