Варроарезистентні бджоли. Чи це справді можливо?

2020 рік

Варроатоз

В бджільництві існує принаймні одна проблема, яка ділить бджолярську спільноту на два протилежні табори. Це проблема Варроа, яку пропонується вирішувати двома протилежними способами.

Безжальні бджоли на запиленні рослин

2020 рік

Бджолозапилення

Безжальні бджоли - це група видів бджіл малого та середнього розміру з рудиментарними жалами, що зустрічаються в тропічних та багатьох субтропічних частинах світу. Вони є основними запилювачами багатьох квіткових рослин у тропіках. Вони демонструють рівень соціальної організації, який близький до такого у медоносних бджіл.

Бджоли, натреновані на запах

2020 рік

Бджолозапилення

Дослідники з Аргентини виявили, що натреновані на запах медоносні бджоли підвищують врожай соняшника. Працюючи за тим самим принципом, як тренування на запах собак, щоб дати їм змогу відстежити слід, вчені з Університету Буенос-Айреса, Аргентина, виявили, що медоносні бджоли можуть керуватися подібними мотивами.

Медоносні бджоли при орієнтуванні використовують магнетики черевця

2020 рік

Новини науки

Як вважають команда фізиків і біологів з Канади, медові бджоли відчувають магнітні поля, використовуючи для цього магнітні структури у своїх черевцях. Дослідники прийшли до цього висновку, здійснивши ряд фізичних та поведінкових експериментів на комахах, які показали, що ця сенсорна здатність може бути порушена за допомогою сильного постійного магніту.

Найстаріші вулики в світі утримувались в Ізраїлі в часи пророка Єлисея (Еліші)

2020 рік

Відкриття у бджільництві

"Їж, сину мій, мед, бо він добрий, а мед щільниковий – солодкий, він на піднебінні твоїм, отак мудрість пізнай для своєї душі". Книга Приповістей Соломонових (Ізраїльська Біблія). Віск було виявлено на дні стародавніх вуликів, розкопаних у Тель-Реві в долині Йордану, найстаріших, коли-небудь відкритих.

Бджільництво Азербайджану

2020 рік

Бджільництво за кордоном

Кількість бджолосімей, що функціонують в Азербайджані, збільшилася в 2019 році, порівняно з 2018 роком, з 270 000 до 501 000 бджолосімей, заявила керівник департаменту міжнародного співробітництва Міністерства сільського господарства Есміра Латифова на 6-й Міжнародній конференції з бджільництва, яка відбулася в Баку 25 січня 2020 р.

Розмноження бджолиних сімей за методом Дулітля

2020 рік

Методи бджільництва

Те, що ми називаємо відводком, у міжнародній літературі називається нуклеусом. Розмноження бджіл нуклеусами відкрив Лангстрот, ґрунтуючись, можливо, на роботах Франца Губера, який описав, як формувати штучні рої в його книжковому вулику. Лангстрот користувався створеним ним вуликом з рухомими рамками на основі відкритого ним закону про бджолину відстань.

Бджолозапилення підвищує врожай кави

2020 рік

Бджолозапилення

Бджоли та інші запилювачі відіграють велику роль у забезпеченні продовольством у світі, але часто вважалося, що їхній вплив на виробництво кави був незначним. Нові дослідження демонструють, що бджолозапилення може призвести до зростання врожаю кави на 10-20% через «ефект запилення». Більше того, бджолині проекти можуть сприяти покращенню засобів для існування виробників кави та їх сімей.

Арктичні квіти змагаються за запилювачів

2020 рік

Бджолозапилення

Запилення комахами настільки ж важливо для рослин Арктики, як і для рослин південніше. Коли квітів багато, рослинам доводиться змагатися за запилювачів. Дослідники з Гельсінського університету виявили, що більш високі температури повітря зміщують періоди цвітіння різних видів рослин з часом. Як наслідок, зміна клімату може вплинути на конкурентні відносини рослин між собою.

На грецькому острові Ікарія тривалість життя є однією з найвищих у світі

2020 рік

Мед

Недалеко від знаменитих туристичних центрів Санторіні та Міконос, де з круїзних кораблів сходять на берег тисячі туристів, розташований ще один грецький острів, менш привабливий, але не менш примітний. Острів Ікарія лежить поза туристичними маршрутами. Під звивистими гірськими дорогами цього ізольованого острова ви, швидше за все, помітите яскраво пофарбовані ящики, що скрашують краєвид.

Статей: 10 з 20