Варроатоз бджіл: проблеми і рішення

2018 рік

Варроатоз

Варроатоз бджіл – найнебезпечніша хвороба бджіл, яка загрожує існуванню бджільництва, як галузі. Шкода, якої зазнають бджоли від варроатозу, це: загибель бджолосімей; ослаблення бджолосімей і зниження їх продуктивності; поширення супутніх кліщу вірусних захворювань; порушення природних механізмів розмноження бджіл через ураження трутневого розплоду.

Випадкове відкриття може допомогти врятувати бджіл від варроа

2018 рік

Варроатоз

Німецькі науковці з університету м. Хохенхайм випадково знайшли просте рішення, яке допоможе вирішити проблему найбільшої загрози медоносних бджіл. Вони виявили, що крихітна доза сполуки хлориду літію LiCl вбиває кліщів варроа-деструктор, не завдаючи при цьому шкоди бджолам. Вчені виклали свої неймовірні висновки в випуску Scientific Reports за 12-те січня 2018-го року.

Семінар у Ширяєвому

2018 рік

Спілки пасічників

Рівна і пряма, мов політ стріли кочівника, одеська траса стрімко мчить нас на південь. Тут, на 356-му кілометрі, не доїжджаючи кілометрів 100 до Одеси, серед мальовничих пагорбів, в долині невеликої степової річки, під яскравим небом південної України розкинулося Ширяєве – невеличке містечко, райцентр Одещини.

Хлорид літію – потенційний противарроатозний препарат

2018 рік

Варроатоз

Повідомлення про те, що хлорид літію може виявитися ефективним протикліщевим препаратом, сколихнуло бджолярський світ. Літопис історії боротьби з варроатозом не вселяє оптимізму, а тут ще повідомлення про резистентність кліща до препаратів на основі амітрази і флювалінату… І ось така звістка, яка обіцяє вирішення всіх наших проблем у боротьбі з кліщем.

Селекція бджіл. Структура племінної справи у бджільництві. Частина 3.

2018 рік

Селекція бджіл

Зайняття бджільництвом передбачає розведення і утримання бджіл. Одного утримання недостатньо. Тут важливі обидва моменти. Розведення бджіл – це створення нових сімей (відводків, нуклеусів, роїв, пакетів), виведення маток. Утримання бджіл – це отримання продукції. Якщо пасічник перестає займатися розведенням бджіл, у нього появляються проблеми з утриманням їх.

Селекція бджіл. Схема передачі спадковості від бджіл материнської сім’ї до бджіл дочірньої сім’ї. Частина 2.

2018 рік

Селекція бджіл

Одна із аксіом селекції: від продуктивної одиниці до потомства повинно бути передано щонайбільше генів, з тим, щоб потомство було максимально схожим на батьків, таким же продуктивним, тобто потомки мають бути родичами з якомога більшим коефіцієнтом рідства з батьками.

Селекція бджіл. Генетична структура бджолосім’ї. Частина 1

2018 рік

Селекція бджіл

Генетичні механізми, які лежать в основі селекції бджіл, складні і відмінні від таких в селекції інших видів домашніх тварин. Останнім часом у нас набуло поширення завезення маток з інших країн. Є необхідність оцінити кількісно вплив завезених бджіл на популяцію місцевих бджіл. Тому тема селекції бджіл залишається актуальною.

Всесвітній день бджоли!

2018 рік

Організація бджільництва

20 грудня 2017 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) прийняла резолюцію, в якій оголошений Всесвітній день бджоли 20 травня. Щорічно в цей день світова громадськість буде звертати увагу на важливість збереження медоносних бджіл та всіх інших запилювачів, і люди будуть нагадувати про значення бджіл у забезпеченні потреб людства.

За виробництвом меду з мануки Австралія може перевершити Нову Зеландію

2018 рік

Мед

Австралія має потенціал перевершити Нову Зеландію з виробництва меду з мануки, як за кількістю, так і за якістю. Австралія є ареалом для 85 з 87 відомих у світі видів роду манука leptospermum spp. Але не всі види мануки є рівноцінними, як медоноси. Деякі з них не мають похідної сполуки дигідроксиацетону в їх нектарі, тоді як інші є навіть більш активними, ніж leptospermum scoparium.

Селекція бджіл: які бджоли найкращі?

2018 рік

Українські бджоли

Останнім часом частина наших пасічників, переважно молодих і прогресивних, захопилася завезенням і розведенням різного роду іноземних рас бджіл. Заняття це нічого, крім шкоди нашому бджільництву не принесе. Ситуація ця актуалізувала спроби знайти відповіді на питання, які, здавалося б, давно мали бути знайдені, і наново розставляти акценти там, де здавалося і так давно все ясно.

Статей: 10 з 18