Семінар у Сумах

2016 рік

Спілки пасічників

23 січня 2016 р. у Сумському Національному Аграрному Університеті (СНАУ) відбувся загальноукраїнський науково-практичний семінар на тему «Сучасні технології виведення бджолиних маток та виробництва маточного молочка». Відмітимо високий рівень організації заходу. У семінарі взяли участь близько 150 учасників із чотирьох областей України: Сумської, Харківської, Донецької, Київської.

Ярмарок у Харкові - 2016

2016 рік

Спілки пасічників

Традиційна зимова виставка-ярмарок бджолопродуктів і бджолоінвентарю: «Бджільництво і апітерапія Слобожанщини» відбулась у Харкові в БК «Залізничник» 6 лютого. Виставка у Харкові - це подія загальноукраїнського масштабу. На виставці були представники мало не з усіх областей України, наприклад, з Львівщини чи, зокрема, було багато пасічників з Донбасу.

Підтверджено появу нового шкідника бджіл у США

2016 рік

Шкідники і хижаки бджіл

В 2015 році Департамент продовольства і сільського господарства Каліфорнії опублікував доповідь, що шкідник, виявлений у вуликах чотирьох населених пунктів Каліфорнії, є австралійський жук (Brachypeplus basalis), який був виявлений ще у 2010 році. Жук зустрічається також в деяких інших штатах.

Нова органічна кислота, як ліки від кліща варроа

2016 рік

Варроатоз

Комітет з використання медичних продуктів у ветеринарії Європейської Медичної Агенції на своєму засіданні в жовтні рекомендував дозволити до використання в Євросоюзі новий препарат VarroMed (що являє собою суміш дегідрованої щавелевої і мурашиної кислоти). Цей препарат призначений для лікування бджолосімей від кліща варроа, який вважається найнебезпечнішим паразитом бджіл у світі.

Вартість запилення в США по окремих культурах по окремих регіонах (там, де ці культури вирощують)

2016 рік

Бджолозапилення

Прибутки пасічників від запилення вже давно переважають прибутки від реалізації меду, тому виробництво меду в США постійно скорочується останні років 20. Тут ми подаємо деякі дані щодо вартості запилення окремих культур по окремих штатах – там, де ці культури вирощують. Наприклад, мигдаль вирощують переважно в Каліфорнії.

Ювілей «Українського пасічника»

2016 рік

Спілки пасічників

В травні 1991 вже далекого року у Львові вийшов перший номер журналу УП. Так започаткувалася бджолярська преса незалежної України. Цікаво, що в минулому УП вже виходив принаймні тричі: в 1914, 1928 – 1939, 1942 – 1944 роках. Як бачимо, журнал видавався за австрійської і польської влади, і німецької окупації Львова, а ось за радянської влади – ні.

Джаз є музика для його слуху, а бджоли – то заняття для душі

2016 рік

Імена у бджільництві

Знайомимося: Норман Гарі – провідний апідолог в світі протягом кількох минулих десятиліть. Апідологія – наука про поведінку бджіл. Образно кажучи, Норман Гарі – це Іван Левченко американського бджільництва.

Проблеми систематики медоносних бджіл України

2016 рік

Визначення породності

Згідно літературних даних, на території України поширені чотири раси медоносних бджіл: українська, карпатська, кримська, європейська (поліська). Проте, ясності немає навіть в українських назвах рас бджіл. Так, таксон нижче виду має у нас назву "порода", всупереч міжнародним нормам, де прийнята назва "раса".

Ріст рівня вуглекислого газу в атмосфері зменшує кількість білка в пилкових зернах в основних пилкових ресурсах бджіл

2016 рік

Пилконосні рослини

Ріст рівня вуглекислого газу в атмосфері зменшує кількість білку в пилкових зернах золотушника – основного джерела корму бджіл в кінці літа в північній Америці, як свідчать дані досліджень, проведених в Purdue University. Вчені виявили, що концентрація загального білку в пилкових зернах золотушника зменшився на третину від початку індустріальної революції до початку 21-го століття.

Семінар по медоварінню в Казахстані

2016 рік

Медове вино

З 17 по 20 лютого 2016 року група українських пасічників – Соломко В., Барабаш В., Горніч М. відвідала Казахстан. В рамках поїздки відбувся ряд заходів – семінар по медоварінню, конкурс медоварів, в якому ми взяли активну участь. Дана поїздка - це ще можливість познайомитися з бджільництвом Казахстану. Бджільництво Казахстану на підйомі.

Статей: 10 з 11