Малий вуликовий жук

2015 рік

Шкідники і хижаки бджіл

Зазвичай я не коментую і не аналізую публічно тексти, написані іншими авторами. Але ситуація вимагає. В УП, здається в номері 3, появилася стаття про малого вуликового жука, якого пропонують іменувати малим вуликовим хрущем. Малий вуликовий жук Aethina tumida Murrey – небезпечний шкідник бджіл. Родом з південної Африки, де він належав до міноритарних ворогів бджіл і особливої загрози не становив.

Бактерії від бджіл, як можлива альтернатива антибіотикам

2015 рік

Засоби апітерапії

Сирий мед використовувався проти інфекцій протягом тисячоліть, ще до того, як він почав оброблятися і реалізовуватися, як, власне, мед. Так що є основою його антимікробних властивостей? Дослідники із університету Лунда (Швеція) ідентифікували групу із 13 видів молочнокислих бактерій, виявлених у свіжому меду, вилученому із медових зобиків бджіл.

Відзнака американського ентомологічного товариства

2015 рік

Організація бджільництва

Діана Ульман стала лауреатом щорічної премії Американського ентомологічного товариства, яке об’єднує більше 7 тис. членів і є одним із найавторитетніших у світі. Діана Ульман – професор і зам. декана одного з факультетів Каліфорнійського університету. Вона викладає ентомологію, зокрема, і в одному з коледжів, які належать до цього університету.

Отримання відводків

2015 рік

Основи бджільництва

Якщо хочете успішно пасічникувати, робіть відводок від кожної сім’ї бджіл, кожен рік, обов’язково. Зайві сім’ї восени можна буде об’єднати. Не існує одного рецепту, як максимально розмножити бджіл, оскільки життя бджіл залежить від погоди і навколишнього середовища, а вони різні для кожного року і кожної пасіки. Отже, як розмножити бджіл – мій досвід.

Використання щавелевої кислоти для контролю кліща варроа

2015 рік

Варроатоз

Ветеринарна служба США «дала добро» на використання щавелевої кислоти для контролю кліща варроа. Відповідна настанова появилася в офіційних документах Мінагрополітики США. Звичайно, нашим пасічникам відомий цей протикліщевий засіб, і ми почали ним користуватися досить давно, значно раніше, ніж в США.

Забарвлення тергітів бджіл

2015 рік

Визначення породності

На предмет виявлення забарвлення бджіл було оглянуто 20 сімей на моїй пасіці. Переважає сіре забарвлення спинних сегментів черевця бджіл. Жовте – у меншості. Як правило, у кожній сім’ї є бджоли з сірим і жовтим забарвленням. Із 20 сімей тільки сіре забарвлення мали 3 сім’ї, тільки жовте – 1.

Міжнародний ринок меду у 2015 році

2015 рік

Ринок меду

Як ніколи в минулому, міжнародний ринок меду зазнає драматичних впливів міжнародної геополітики і макроекономічних факторів. Світ, навіть без огляду на ситуацію в Україні, на Близькому і Середньому сході ввійшов в стадію турбулентності. На торгівлю медом впливають слабкість і застій глобальної економіки, зміни курсів валют, неоднорідність розвитку окремих країн ...

Про розведення і утримання бджіл

2015 рік

Методи бджільництва

Минула зимівля на Кіровоградщині, як і в цілому по Україні, відмічена значним відходом бджіл. Всього загинуло від третини до половини бджолосімей. Рідко, яка пасіка не зазнала значних втрат. Серед причин загибелі такої кількості бджіл називають: довгий період розвитку бджіл, а, отже, і кліща в сезоні 2014, використання неонікатиноїдів при обробці посівів ...

Про втрати бджіл в США в сезоні 2014-2015 року

2015 рік

Варроатоз

Моніторинг щорічних втрат бджіл в США проводить університет штату Мериленд через створену ним організацію Bee Informed Partnership. На території США пасічники втратили більше 40% бджіл в період з квітня 2014 року по квітень 2015 року, згідно останніх результатів національного щорічного огляду. Вперше, з часу проведення моніторингу, втрати бджіл влітку виявилися вищими від втрат бджіл взимку.

Популяції диких бджіл адаптувалися до співжиття зі смертельно небезпечними кліщами

2015 рік

Генетика бджіл

Нові генетичні дослідження дикоживучих бджіл дають нам розуміння того, як популяція диких бджіл адаптувалася до співжиття з кліщами. Нові відкриття допоможуть пасічникам зберегти бджіл від загибелі в майбутньому. Дослідники провели генетичний аналіз музейних зразків бджіл, відібраних з диких бджіл за 1977 і 2010 роки, які жили в лісі Арнот поблизу Корнельського університету.

Статей: 10 з 15