Прокопович П. І. в контексті світового бджільництва

2013 рік

Імена у бджільництві

Поза всяким сумнівом, П. І. Прокопович - найвидатніший український пасічник і аналітик всіх часів. Але його життя і творчість оповиті ореолом таємниць і містики, в яких непросто розібратися нам, українцям. Наскільки це складніше зрозуміти іноземцям – пасічникам і науковцям.

Історія медоваріння

2013 рік

Медове вино

Зрозуміти суть медоваріння можна, вивчивши дві речі: його технологію і його історію. Історія медоваріння – це історія виникнення його технології – окремих операцій і прийомів, які, власне, і складають суть технології.

Чому розмір комірки в українській вощині має бути зменшений

2013 рік

Варроатоз

Результати досліджень щодо впливу розміру комірки вощини на закліщеність бджіл не завжди однозначні. Не все так просто у питанні з впливом зменшеної комірки на розвиток кліща варроа в гнізді бджіл. Здається, мені першому в українській пресі довелося писати про те, що зменшена комірка вощини сприяє меншій закліщеності бджіл.

Виставки і ярмарки у Києві

2013 рік

Спілки пасічників

Протягом 14 – 19 серпня (від Спаса до Спаса), в Києві, на базі інституту бджільництва, відбулася традиційна виставка-ярмарка «Бджільництво-2013». Серед організаторів кілька структур – від Мінагрополітики до редакції журналу «Дім, сад, город». Паралельно проходило ще декілька виставок, зокрема, у Лаврі, біля південного автовокзалу, у ряді районів міста.

Бджільництво і апітерапія Слобожанщини

2013 рік

Спілки пасічників

Якщо перша столиця Харків і залишився в чомусь першим, то це у бджільництві. Судіть самі: в місті виходить три друкованих видання по бджільництву, магазинів по бджільництву – більше десяти. А ще - підприємства по випуску бджолоінвентарю. Чи не найвідоміше з них – фірма «Меліса».

Конкурс медоварів

2013 рік

Медове вино

2 – 3 березня в Києві на кафедрі бджільництва Національного Аграрного Університету біоресурсів і природокористування пройшов черговий, (вже 9-й) конкурс медоварів України. Конкурс провела громадська організація – Гільдія медоварів України.

Відкриття сезону

2013 рік

Спілки пасічників

Рівна, як поверхня стола, без ярів і балок, територія Лівобережної України. А над нею підноситься гора Пивиха – найвища географічна точка Лівобережжя. Тут, на горі Пивиха, у дитячому таборі «Чайка», між Градизьком і Кременчуком, 20 – 21 квітня відбувся семінар на теми: «Матки. Все про їх вирощування та підсадку» та «Роїння. Боротьба з ним та методи використання».

З’їзд «Пчеловод-инфо»

2013 рік

Спілки пасічників

Громадське життя в бджільництві України багате і різноманітне. З виникненням інтернету появились своєрідні інтернет-спільноти пасічників. Лідером і зачинателем такої активності пасічників є сайт «Пчеловод-инфо». В середовищі активних користувачів цього сайту з часом виникла ідея – проводити зустрічі пасічників. Перший такий з’їзд відбувся в Ярославській області Росії.

Бджолярський Круг - 2013

2013 рік

Спілки пасічників

З 4 по 6-те жовтня в таборі «Ювілейний» під Баришівкою відбувся традиційний вже 10-й Бджолярський Круг. 10 років – це вже ювілей, і в нас є нагода поговорити про це зібрання більш широко, ніж просто про конкретний захід. Бджолярський Круг займає особливе місце в бджолярському житті України. Це найбільше зібрання пасічників в державі.

Зустріч в Черкасах

2013 рік

Спілки пасічників

З появою інтернету серед пасічників виникли своєрідні інтернет-спільноти, які об’єднують пасічників по інтересах. Одним із таких сайтів є «Точок». «Точок» - найпопулярніший український ресурс в інтернеті. Його можна вважати і сайтом, і електронним журналом, і способом розміщення реклами. На «Точку» є чимало інформації, корисної для пасічника.

Статей: 10 з 11