Майстер-клас Жиля Ратіа

2011 рік

Апімондія і апіславія

15 липня в рамках візиту Президента Апімондії Жиля Ратіа в Україну відбувся його майстер- клас по виведенню маток. На майстер-клас зібралося близько 200 пасічників зі всієї України. Оскільки офіційна частина візиту добре відома, звернемо увагу на кілька обставин.

Від чого залежить садка соняшникового меду?

2011 рік

Мед

Соняшниковий мед буває з дрібнозернистою садкою, як масло, або з крупнозернистою, як ікра. Від чого це залежить? Наразі невідомо. За даними Ференчука, є кілька гіпотез, які пробують пояснити це.

Сучасний лінійковий вулик. Частина 5.

2011 рік

Вулики і рамки

Поселити бджіл у лінійковий вулик можна кількома способами, але цей процес має свої особливості. Можна просто поселити (зсипати) рій у лінійковий вулик. У більшості країн Африки і Азії, для яких і призначений в основному цей вулик, роїння триває досить довгий період, в деяких місцях цілий рік, тому заселення роями є основним способом.

Нові види бджіл роду Apis

2011 рік

Визначення породності

Рід Apis, до якого належить і наша медоносна бджола, поповнився недавно новими видами бджіл. І тепер принаймні 10 відомих видів бджіл належить до роду Apis.

Звіт секції медоваріння

2011 рік

Спілки пасічників

Коротко про зібрання медоварів. Традиційно, в рамках чергового, вже восьмого зібрання Кругу, збиралися медовари. Не хотілося би вважати, що наші зібрання стають рутинними. Деякі елементи новизни були. Знову ж таки, хотілося би вважати, що це пов’язано не тільки з перенесенням зібрання із Баришівки до Броварів.

Конгрес-2011: робота комісії біології бджоли

2011 рік

Апімондія і апіславія

Біологія бджоли, в значній мірі, - теоретична наука, її напрацювання впливають на всі інші прикладні напрямки бджільництва, тому робота комісії біології бджоли завжди в центрі уваги. Доповідей на комісії було небагато, але, звичайно, вибір тем доповідей і симпозіумів невипадковий.

Конгрес-2011: комісія апітерапії

2011 рік

Апімондія і апіславія

Аналізуючи роботу Комісії Апітерапії, можна сказати наступне. Більше половини доповідей і постерів стосувалися використання прополісу в апітерапії. Окремі доповіді і постери стосувалися меду, бджолиної отрути, пилку і маточного молочка.

Мед з гречки

2011 рік

Медоносні рослини

Були великі очікування в середовищі пасічників стосовно посівів гречки в поточному році. Торішній дефіцит гречки, її значне подорожчання і навіть відсутність у продажу породили небачений ажіотаж на всіх рівнях суспільства. Ситуацію дещо розрядив експорт кормової гречки з Китаю.

Конгрес Апімондії-2011 в цифрах, фактах і досягненнях

2011 рік

Апімондія і апіславія

Апімондія! КОНГРЕС! Це своєрідні бджолярська ООН, Олімпійські ігри пасічників і Кубок світу по бджільництву разом узяті! Всім, хто цікавиться бджолами і медом (або робить вигляд, що цікавиться), хто має кошти для цього, Апімондія пропонує КОНГРЕС – всесвітній форум, смачна цукерочка чи делікатес, який слухняним діткам турботливі батьки дають рідко – раз на два роки.

Про структуру нашого бджільництва і проблеми, що стоять перед ним

2011 рік

Організація бджільництва

Поза всяким сумнівом, те бджільництво, яке ми маємо тепер, вичерпало ресурси для подальшого свого розвитку. Як нам змінити наше бджільництво? Які проблеми стоять перед ним? Хотілося б поділитися власним думками з цих питань.

Статей: 10 з 17