Метод утримання сімей в умовах двох взятків

2010 рік

Методи бджільництва

Умови отримання меду дуже змінилися. По суті, в степу залишився один продуктивний взяток – соняшник. Як ми отримуємо мед? З весни йде нарощування сили. При цьому всі попередні взятки – сади, кульбаба, акація еспарцет використовуються для нарощування сили, відкачки меду тут немає. І це неправильно. Споживачу потрібен мед з різних медоносів і на протязі всього сезону.

Вилікувати артрит допоможе бджолина отрута

2010 рік

Лікування окремих хвороб

Вчені із Університету Сан-Паулу (Бразилія) прийшли до висновку, що бджолина отрута попереджає розвиток артриту. Отрута контролює запальний процес, який веде до цього захворювання.

Сучасний лінійковий вулик. Частина 3.

2010 рік

Вулики і рамки

У попередніх статтях ми розглянули теоретичні основи побудови лінійкового вулика, тепер розглянемо безпосередньо питання побудови лінійкового вулика. Конструкцій лінійкових вуликів дуже багато. Часто при виборі конструкції ЛВ керуються місцевими умовами (погода, клімат, медоносна база), фізичними і фінансовими можливостями і уподобаннями пасічника.

Про бджолярську пресу в Україні

2010 рік

Організація бджільництва

Видавництво пасічних часописів завжди було справою непростою, залишається воно таким і тепер. Тим не менше, в «Каталозі періодичних видань України» на наступний 2011 рік зареєстровано видання 10 журналів і газет, тематикою яких обрано саме бджільництво. Вважаю це досягненням нашого бджільництва, адже, наприклад, в Росії видань по бджільництву менше, ніж у нас.

Поточний стан і перспективи медоваріння в Україні

2010 рік

Медове вино

Згідно останніх даних, в Україні налічується близько 3,9 млн. бджолосімей. Кількість пасічників - 300 – 400 тис. Разом з членами їх родин – до 1 млн. чоловік. Мед є головним продуктом бджільництва. Виробництво меду за різними оцінками складає від 50 до 80 тис. т на рік, в залежності від сезону, погоди, стану медоносної бази, кон’юнктури ринку і т. д.

Сучасний лінійковий вулик. Частина 2.

2010 рік

Вулики і рамки

Продовжуємо знайомити наших читачів з основами побудови лінійкових вуликів і утримання бджіл в них. Використання лінійкових вуликів – різновидності вуликів з рухомими рамками створює нові захоплюючі можливості для розвитку бджільництва у різних країнах світу. Лінійкові вулики тепер вважаються найкращим способом утримання бджіл в країнах, що розвиваються, поширені вони також серед любителів Заходу.

Про бджолину відстань

2010 рік

Поведінка бджіл

Одне із основних понять, які лежать в основі побудови сучасних розбірних вуликів. Щоб вичерпно пояснити поняття «бджолина відстань», потрібно написати окрему статтю. Відкриття бджолиної відстані приписують Лангстроту, хоча в жодному із його творів термін «бджолина відстань» не зустрічається.

Вулкан в Ісландії і бджільництво в світі

2010 рік

Погода і бджільництво

З початку року почалося виверження вулкану Ейяф’ятлайокудль в Ісландії. Розголосу в світі ця подія наробила лише після того, як хмари попелу в атмосфері досягли Європи і почали перешкоджати польотам авіалайнерів. А чи може подібне виверження якось вплинути на бджільництво? Звичайно, польотам бджіл за нектаром попіл вулкану не зашкодить, але такий вплив цілком реальний. Можливі зміни в погоді.

Корженевський Петро Петрович

2010 рік

Імена у бджільництві

У 2010 році виповнюється 200 літ від дня народження видатного українського пасічника Петра Корженевського (народився у 1810 році). Неофіційно вважається, що у Києві він першим почав водити бджіл у розбірних вуликах. Сучасник Прокоповича, бджільництвом він зацікавився у 1848 році, за два роки до смерті Прокоповича.

Думки і крилаті вислови про бджільництво від Петра Корженевського

2010 рік

Імена у бджільництві

Для доброго пасічника немає поганого року. … одним із гальм, що не дозволяє нашому бджільництву належно розвиватися, служить непомірна пристрасть наших пасічників-аматорів до відкриттів. …отже, поменше винаходів! Пасічник повинен пам’ятати, що вулик сам по собі меду не дає, а головне в бджільництві - вивчити бджіл, їх життя, потреби, збагнути їх інстинкти.

Статей: 10 з 21