Враження від київських виставок

2008 рік

Спілки пасічників

Щорічні виставки, які проводить Інститут бджільництва в травні і серпні, вже стали доброю традицією. Це події, очікувані і пасічниками і споживачами. Ось і в цьому році вже вкотре, 16 – 17 травня відбулася подібна виставка. Варто сказати, що організатори доклали максимум зусиль, щоб виставка пройшла на належному рівні.

1000 дрібниць: як збільшити вихід воску з-під воскопресу

2008 рік

Витопка воску

Вихід воску при переробці воскосировини залежить від багатьох причин, ми поговоримо лише про деякі з них. Для збільшення виходу воску з-під воскопреса сировину потрібно добре відварити, не менше півтори – дві години, забезпечити якомога більший тиск при пресуванні і намагатися зберегти температуру воскосировини якомога вищою до кінця процесу пресування.

Проблеми нектаровиділення у липи

2008 рік

Медоносні рослини

Мед з липи належить до числа елітних сортів меду, який не має собі рівних за якістю, користується хорошим попитом у споживача, реалізується без проблем по високій ціні, є найкращою сировиною для виготовлення питних медів. Саме тому така велика увага до липи зі сторони пасічників, незважаючи на всю примхливість і ненадійність цього дерева.

Віск як товар

2008 рік

Витопка воску

З давніх часів мед і віск, або навіть віск і мед, були товарами, які завжди йшли поряд. Але з деяких пір віск перестав бути товаром. Ви чули що-небудь про пасіку, яка спеціалізувалася би на виробництві воску? Але такі пасіки були в нас ще зовсім недавно, років 100 тому.

Семінар по медоварінню – роздуми після свята

2008 рік

Медове вино

Вже вчетверте в Києві на базі інститутів садівництва і бджільництва відбулися конкурс питних медів і семінар по медоварінню. Чим запам’яталися ці події? У конкурсі взяли участь 110 напоїв, як ніколи багато. Дегустаційна комісія змушена була працювати два дні, оскільки за один день оцінити таку кількість питних медів фізично неможливо.

Нове випробовування для українських бджіл

2008 рік

Отруєння бджіл

Останні два роки увага пасічників усього світу прикута до так званої хвороби зникнення бджіл. Початково виявлена у Франції, тепер вона поширилася у багатьох країнах – США, Канаді, Німеччині, Італії. Зовнішні прояви хвороби – бджоли залишають гніздо, часто розплід і рамки з кормом і зникають невідомо як і чому. Часто гинуть сильні і продуктивні сім’ї.

Бджільництво Тернопільщини

2008 рік

Організація бджільництва

Медоносна база області досить різноманітна. Соняшник в області не сіють, оскільки він тут не визріває. Люцерна, конюшина і еспарцет займають в області незначні площі. В останні роки дуже зросли площі під ріпаком озимим, який стає основною медоносною культурою області. Умови його вирощування тут – чи не найкращі в Україні.

Бджільництво США

2008 рік

Бджільництво за кордоном

Продовжуємо знайомити читачів зі станом справ в американському бджільництві. Джерела нашої інформації – лекції американських волонтерів, які відвідали Україну на запрошення Братства Бджолярів України, і журнал ABJ.

Коментар до статті Калайтана

2008 рік

Організація бджільництва

Стаття Калайтана Германа повертає нас на 80 років у минуле, в часи, про які ми вже майже нічого не знаємо. В часи непу, з 1925 року власникам трудових садів без акцизу і виборки особливого патенту дозволялося виготовляти плодово-ягідні вина з добавкою меду, перевозити їх і продавати без виборки особливого патенту і оплати акцизом.

Питні меди України

2008 рік

Медове вино

Питні меди можна розглядати як новий (або добре забутий старий) продукт бджільництва. Такий само, як мед, віск, пилок, маточне молочко. Появу питних медів в наш час можна розглядати як подію, що вже відбулася.

Статей: 10 з 13